grey flame
DraftBooster logo

SNADNÉ ZATÁPĚNÍ A ÚTULNÝ OBÝVACÍ POKOJ BEZ KOUŘE

Kamna na dřevo jsou ztělesněním domácí pohody, avšak pohodová atmosféra může být snadno narušena unikajícím kouřem z kamen do obývacího pokoje. Tohle zažil Lars Willemar, když nahradil svá stará kamna na dřevo novými. Naštěstí, Lars našel řešení a pořídil si Draftbooster komínový ventilátor (posilovač tahu).

Mnoho lidí má zkušenosti s nedostatečným komínovým tahem, když vymění stará kamna za nová. To způsobuje únik nepříjemného zápachu, kouře a sazí do obývací místnosti.

Důvodem je špatný tah v komíně, který může být částečně způsoben neadekvátní výškou komína. Důvodem mohou být i nové kamna na dřevo, které jsou už energeticky optimalizována a proto nevyzařují tak velké množství tepla do komína. Tah se vytváří rozdílem mezi teplem uvnitř komína a chladem venkovního prostředí, pokud tento rozdíl není dostatečný, tah nevzniká a nastávají problémy.

Tohle se přesně stalo Larsovi Willemarovi a jeho ženě Jytte, když před pár lety vyměnili svá stará kamna na dřevo za nová..

”V nových kamnech nebyl tah stejný, jako ve starých. Když byly povětrnostní podmínky nepříznivé a bylo větrno, nebo deštivo bylo zatápění v nových kamnech neuvěřitelně náročné.”, hovoří Lars Willemar.

Kromě toho, měl Lars Willemar starosti i s únikem kouře při přikládání dřeva. Obecně bylo obtížné udržet oheň.

”Nové kamna byly energeticky úsporné, ale potřebovaly něco, co by vytvořilo dostatečný tah v komíně. Navíc zde byl problém se skomírajícím ohněm.”, říká Lars Willemar.

SNADNÁ INSTALACE A JEDNODUCHÉ POUŽITÍ

Lars Willemar našel řešení. Je jím Draftbooster komínový ventilátor (posilovač tahu). V krátkosti, Draftbooster je komínový ventilátor (posilovač tahu), který se montuje na vyústění komína a zajišťuje dostatečný komínový tah.

”Jsme šťastní, že se nám podařilo minimalizovat kouř v obývacím pokoji. Od té doby co jsme namontovali Draftbooster na náš komín, není zatápění v kamnech žádny problém. Draftbooster jednoznačně prošel testem”, říká Lars Willemar.

case pic
Draftbooster se jednoduše ovládá pomoci dálkového ovladače.

DRAFTBOOSTER BYL ŘEŠENÍM

Instalace Draftboosteru je velmi jednoduchá. Je dodáván se čtyřmi vymezovacími lištami, které se přizpůsobí průměru vyústění komínu. Po připojení ke zdroji elektrické energie je připravený k použití.

"Sestavení Draftboosteru trvalo chvíli. Pak už ho jen stačí instalovat na vyústění komína a vytáhnout kabel pod střešní tašky se zapojením do zásuvky v podkroví.”, říká Lars Willemar.


case pic
Podle Larse Willemara, montéři budou mít snadnou práci.

OVLÁDÁNÍ JE POMOCÍ DÁLKOVÉHO OVLADAČE

Obsluha Draftboosteru je velmi jednoduchá. Na dálkovém ovladači jsou dvě tlačítka - on a off. ”S Draftboosterem to už nemůže být snadnější.”, říká Lars Willemar. ” Připravili jsme ohniště, spustili jsme Draftbooster a oheň se rozhořel, hotovo. Draftbooster jsme nechali běžet 10 minut při zapalování, dokud se komín nezahřál a nevytvořil se přirozený tah – pak 10 minut v průběhu přikládání dřeva.”, uzavírá Lars Willemar.

Draftbooster komínový ventilátor (posilovač tahu) je k dostání u vašich prodejců kamen a ve vybraných prodejnách pro kutily.

Ukaž tlačítka.
Skryj tlačítka.